Czy wczoraj mogłam mieć wyjęty sączek?

Witam, w sobotę pękł mi ropień w piersi.Miałam go usuwanego na SORze ( zrobiono 2 nacięcia mimo tego, że zrobiły mi się 2 " dziury" i założono sączek )Byłam wczoraj u chirurga ale nie był zbyt rozmowny, bo nie miał czasu a ja weszłam między pacjentami. Moje pytanie czy wczoraj mogłam mieć wyjęty sączek? Nic nie czułam i jedyne co widziałam to miałam napewno umytą ranę i zmieniony opatrunek. Na wizytę mam przyjść za 2 dni i nic nie robić. Jeśli jednak nie to kiedy wyjmą? I czy to boli?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie boli, wyjęcie gdy będzie już na tyle mało wydzielinybze będzie można go usunąć