Czy wirus wścieklizny może być na pazurach?

Opiszę pokrótce sytuacje. Kot domowy,nie wychodzi na dwór.Szczepienie na wściekliznę straciło datę ważności 1 stycznia 2018 roku. 27 stycznia kotka podrapała mnie dość głęboko w mały palec-leciała krew,rane przemyłam gorącą wodą z mydłem.Jaka jest możliwość zarażenia się wścieklizną?Czy wirus wścieklizny może być na pazurach?Rana się już zagoiła,mija prawie 10 dni od podrapania,kota nie wyglada ani nie zachowuje się podejrzanie.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy kot miał szanse zarażenia się wścieklizna ? Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego i ustalenie dalszego postepowania