Czy włosy wypadają mi naprawdę, czy sobie to wmówiłem?

Witam, Mam wrażenie, że wypadają mi włosy od około 2 włosów (androgenne) choć pewności nie mam. Byłem u pani dermatolog i spojrzała na włosy i stwierdziła, że może to być wypadanie włosów androgenych, lecz nie były przeprowadzane jakieś specjalne badania. Używam od nie dawna leku, miałem morfologię krwi i wyszło mi tam, że mam mało żelaza (ledwo w normach się mieściłem, zażywam leki z żelazem), czasami czuję gdy mam dłuższe włosy że mnie "bolą" i że wypadają zbyt często, posiadam lekki trądzik i czasami skóra czasami mnie piecze i swędzi, np. gdy bardzo się spieszę do szkoły (szybko idę). Czy używanie leku może przynieść jakieś odwrotne skutki? Widzę u siebie pod światłem małe włoski i jasne czy one mogą urosnąć dużej i ciemne? I co powinienem zrobić by się upewnić? Dziękuję i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeżeli występują niedobory żelaza to z pewnością należy je uzupełnić. Wart wykonać również przesiewowe badania w kierunku chorób tarczycy.
Jeżeli chodzi o łysienie to mówimy o nim gdy ilość wypadających włosów wynosi powyżej 100 na dobę przez dłuższy okres czasu - czy tak jest u Pana trudno mi powiedzieć.
Na efekty stosowanego przez Pana leku niestety trzeba zaczekać około pół roku - po tym czasie powinien być widoczny rezultat terapii. Jak każdy lek tak i ten może wywołać efekty niepożądane - na przykład podrażnienie skóry w miejscu stosowania. Proszę uważnie przeczytać ulotkę stosowanego preparatu - zawiera wszystkie informacje na temat specyfiku.
Pozdrawiam