Czy wynik badania glukozy na czczo może wskazywać na insulinooporność?

Mam 23 lata, od pewnego czasu dużo piję (odczuwam spore pragnienie) około 4-5 litrów dziennie, jestem przemęczony, osłabiony, pocę się, mam suche i zimne ręce, miałem problemy z libido, czasem ostrością wzroku. Mam glukozę na czczo 81mg/dL po 75g glukozy po 2h 95mg/Dl, insulina na czczo 16uIU/ml, duże trójglicerydy około 200-250. Stwierdzono mi AZT tarczycy mam podwyższone anty TG. Czy to może wskazywać na insulinooporność, czy trzeba ją leczyć?

Pani wskaźnik HOMA-IR oraz QUICKI są nieprawidłowe. Są to wskaźniki do oceny stopnia i zaawansowania insulinooporności. Zachęcam do wizyty u lekarza prowadzącego, który omówi z Panią wszelkie kwestie diagnostyczne.