Czy wynik krzywej cukrowej jest prawidłowy?

Krzywa glukozy: 0 minuta Glukoza=76 mg/dl, insulina=3,26 mlU/ml; 60 minuta glukoza=37,00 mg/dl, insulina=24,30 mlU/ml; 120 minuta glukoza=59,00 mg/dl, insulina=22,00 mlU/ml.

ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Nie napisała Pani, z jakiego powodu wykonywane było badanie.

Z wyniku krzywej cukrowej poziom cukru na czczo jest prawidłowy, natomiast glukoza stymuluje zbyt duży wyrzut insuliny, bo po 1 godzinie jest niedocukrzenie

Jeżeli badanie było wykonywane z powodu występowania objawów hipoglikemii, wynik wymaga dalszej diagnostyki.

Wyniki poziomu insuliny są prawidłowe.

Warto pamiętać także o tym, że nie powinna Pani spożywać słodyczy/słodkich napojów itp., bo to może wywoływać spadki cukru, a co za tym idzie, objawy hipoglikemii - osłabienia, bóle głowy, a nawet omdlenia, tachykardię, drżenia rąk, niepokój, zlewne poty, uczucie głodu, nudności i wymioty.

Pozdrawiam serdecznie!