Czy wynik rezonansu wskazuje na operację?

Dzień dobry. Czy czytając poniższy wynik rezonansu, są wskazania do operacji? Czy może są jakieś inne sposoby leczenia? Czy po operacji proces powrotu trwać będzie długo? Badania MR kolana lewego w sekwencji TSE; obrazy T1-, T2-zal i PD-zal fatsat w 3-ech płaszczyznach. Niewielka ilość płynu w jamie stawowej. Ciało tłuszczowe Hoffy o prawidłowym sygnale. Dół podkolanowy bez nieprawidłowych kolekcji płynowych. Zaznaczone cechy artrozy st. udowo-piszczelowego - asymetryczne zwężenie szpary stawowej od strony przyśrodkowej, niewielkie zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze na krawędziach kłykci k. udowej i k. piszczelowej, chrząstka stawowa kłykci przyśrodkowych k. udowej i k. piszczelowej ścieńczała, o niejednorodnym sygnale, z drobnymi nierównościami. Łąkotka przyśrodkowa: złożone uszkodzenie rogu tylnego dochodzące o trzonu, poziome uszkodzenie rogu przedniego, niskosygnałowe pasmo biegnące od korzenia tylnego do przedziału środkowego najp. przemieszczony płat - uszkodzenie o typie rączki od wiadra. Łąkotka boczna: skośne, obwodowe uszkodzenie rogu tylnego dochodzącego do powierzchni piszczelowej i wolnej. ACL o zachowanej ciągłości, o miernie podwyższonym sygnale. PCL o zachowanej ciągłości, sygnale i przebiegu. MCL i LCL o zachowanej ciągłości i sygnale. Ścięgno m. podkolanowego i ścięgno m. dwugłowego uda o zachowanej ciągłości i sygnale. Pasmo piszczelowow-biodrowe o zachowanym sygnale. Ścięgna gęsiej stopki bez widocznych zmian. Ścięgno m.czworogłowego uda i więzadło rzepki o zachowanej ciągłości i sygnale. Rzepka typ II/III wg Wiberga, z tendencją do bocznego przyparcia. Fałd przyśrodkowy przemieszczony dośrodkowo. Chrząstka stawowa w st. rzepkowo-udowym o zachowanej grubości. chrząstka stawowa rzepki o niejednorodnym sygnale z drobnymi nierównościami. Troczki rzepki w normie.

Witam serdecznie,

O konieczności zabiegu decyduje ortopeda po badaniu fizykalnym oraz innych badaniach dodatkowych w tym badaniu MRI.

Proszę wraz z wynikiem zgłosić się do ortopedy celem konsultacji lekarskiej i ustalenia dalszego postępowania.

Z wyrazami szacunku,