Czy zaburzenia rytmu serca, podrażnione gardło i kaszel są objawami refluksu?

Witam stwierdzono u mnie refluks. Objaw który mnie martwi to dziwne uczucie tak jak by chwilowe mocne uderzenie serca w przełyku tuż zaraz pod szyja jest to dość nieprzyjemne uczucie mam ciągle podrażnione gardło tak jak by mnie coś dusilo często odkaszluje drapie mnie w gardle oprócz tego dziwnego uderzenia w przełyku mam jeszcze tak jak by burczenie w przełyku jakieś bąbelki cały czas odbijanie Czy to objawy refluksu

Podstawowym objawem choroby refluksowej przełyku jest zgaga- czyli uczucie pieczenia za mostkiem. OBjawy, które Pani opisuje mogą wystepować w tej chorobie, ale tylko wtedy jeśli towarzyszy im zgaga.