Czy zaburzenia takie jak bóle głowy,zamroczenia, senność oraz ucisk w skroniach mogą być związane z nadciśnieniem?

Choruje na nadcisnienie dziwne ataki co jakis czas gdzie skacze cisnienie dochodzi do odczuwalnych zaburzeń w muzgu prestazje bóle glowy zamroczenie itp epizody jak by mialo dojsc do udaru pytanie brzmi skad mam co jakis czas ogromna sennosc gdzie wystepuje ucisk w skroniach i pisk w lewym uchu czy to krazenie mózgowe szwankuje czy zwiazane jest to bardziej z psychika nerwica lekowa czy innym schorzeniem psychicznym tk i rezonans nic nie wykazały oprócz cos tam z muzdzkiem

Zaburzenia ze strony układu sercowo-naczyniowego często wpływają na układ nerwowy. Podane objawy to niestety za mało do postawienia trafnej diagnozy. Proponuję przede wszystkim stosowanie leków kardiologicznych zgodnie z zaleceniami, kontrolę u kardiologa oraz neurologa. Pozdrawiam.