Czy zawsze potomstwo dziedziczy po matce dwupłatkowość zastawki?

Mam 35 lat , niedawno dowiedziałam się że mam dwupłatkową zastawkę aorty (BAV). Miewam czasem skoki ciśnienia i silne bóle głowy ,być może związane są one z emocjami i stresem, których mi w życiu nie brakuje choć staram sie niwelować stres wszelkimi sposobami jak tylko potrafię, w związku z tymi skokami ciśnienia mam zalecenie brać leki doraznie gdy się pojawią. Bardzo chciałabym mieć w przyszłości dzieci ale boję się że odziedziczą to po mnie ten problem kardiologiczny. Prosze mi powiedzieć czy zawsze potomstwo dziedziczy po matce dwupłatkowość zastawki?czy może odziedziczyć ale nie koniecznie musi odziedziczyć po mnie tę wadę serca?Jak to jest?Myślę już na wyrost( być może niepotrzebnie ale to silniejsze ode mnie i powiem szczerze bardzo boję się żeby przyszłe potomstwo nie było chore, czy mnożna jakoś temu zapobiec ? Czy mając BAV w ciąży powinnam jakoś szczególnie uważać i zadbać o siebie?Jeśli tak to proszę o wskazówkę Jakie badania powinnam wykonywać , ogólnie jak postępować? Za odpowiedz serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkiego dobrego zycząc

Lek. Tomasz Budlewski

Można odziedziczyć lecz nie jest to pewne prowponuje udac się do kardiologa aby słyszałoby dalsze postepowanie