Czy zażycie trzech blistrów tabletek antykoncepcyjnych znacząco wpłynie na funkcjonowanie mojego organizmu?

Witam! Mam 19 lat i od około roku przyjmuję tabletki. Między poprzednim, a aktualnym opakowaniem nie zrobiłam 7-dniowej przerwy i z ważnych przyczyn nie mogę jej zrobić również tym razem. Czy może to wpłynąć na ich skuteczność lub być przyczyną poważniejszych konsekwencji, jeśli chodzi o stan mojego organizmu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
może Pani zacząć trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych bez robienia 7-dniowej przerwy. Należy się jednak liczyć z możliwością wystąpienia krwawień śródcykliczych podczas przyjmowania tabletek z kolejnego opakowania.
Pozdrawiam