Czy zażywanie tego leku przez 30 dni może wywołać uzależnienie?

Dzień dobry. Lecze sie na nerwice lekową. Aktualnie lekarz przepisał mi agomelatyne 50 mg na noc i tranxene przez okres 1 miesiaca 5mg rano i 5mg wieczorem. Biorę te leki juz od dwoch tygoni i i czuje się lepiej. Jednak za 2 tyg mam przestać brac tranxene a boję sie ze bez tego nie dam rady ze sie uzależniłam. Czy zażywanie tego leku przez 30 dni może wywołać uzależnienie?

Jeśli chodzi o same leki jako takie, to zawsze istnieje ryzyko uzależnienia - to jest zależne od danego organizmu i trudno jest przewidzieć jak bedzie reagować na odstawienie Pani organizm. Jednakże, co już napisałam wyżej, myślenie o tym, że za 2 tygodnie będzie pani kończyć farmakoterapię i strach z tym związany może wskazywać na ujawnienie się pewnych trudności.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.