Czym może być spowodowane stałe tworzenie się torbieli krwotocznych?

Witam. Staramy się z mężem o dziecko. Ponieważ mam za niski progesteron biorę duphaston od 16 dnia cyklu przez 10 dni. Mimo tego nie zachodzę w ciaże, tylko ciągle tworzą mi się torbiele krwotoczne. Czym może być spowodowane to stałe tworzenie się torbieli?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć. Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, obserwacja owulacji, oznaczenie poziomu hormonów płciowych oraz wykonanie badania nasienia. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.