Czyraki i pomiar cukru

Witam.Od dłuższego czasu robią mi się czyraki jak coś słodkiego zjem.Oraz ostatnio zjadłem parę słodkości i za pół godziny zachciało mi się spać(cukier chyba powinien pobudzać) zdrzemnąłem się na pół godzinki i po następnych 2-ch zbadałem poziom cukru glukometrem wynik 73.Następnego dnia zaraz po wstaniu badanie powtórzyłem wynik 110 mimo że nic nie jadłem od wczoraj,czy to normalne?Miałem badania krwi i nie wynika że mam problem z cukrem,ale jak czytam o cukrzycy dużo objawów mam jak cukrzyk.

Lek. Jolanta Miernicka

Powstawanie czyraków zależy między innymi od poziomu glukozy we krwi,dokładniejszym badaniem tolerancji cukru jest -krzywa cukrowa,która dokładniej pokazuje spadek poziomu glukozy w ciągu 2 godz.po spożyciu określonej ilości cukru.

Zapalenia ropne skóry bywają dość często objawem niewykrytej cukrzycy, Pańskie objawy też mogą ją sugerować. Jeśli dodatkowo jest Pan otyły lub ma nadwagę, lub ma krewnych z cukrzycà to konieczna jest konsultacja lekarska i przedstawienie swoich problemów.