Czyw 8 tygodniu ciąży można pić taką herbatę granulowaną?

Czy w 8 tygodniu ciąży mogę pić herbatę granulowaną malinową?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, może Pani w ciąży pić herbatę granulowaną, proszę jednak pamiętać, że tego typu napoje nie należą do najzdrowszych z uwagi na dużą ilość cukru lub słodzików oraz sztuczne aromaty. Zazwyczaj więc tego typu herbatki nie mają zbyt dobrego składu.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/czego-nie-jesc-w-ciazy.

Natomiast w czasie ciąży warto pić napar z liści malin – do niedawna pokutowało przekonanie, że może on prowadzić do poronienia czy przedwczesnego porodu, jak się jednak okazuje, nie jest to prawdą. Herbata z liści malin działa rozkurczowo, więc może być pita przez cały okres ciąży, podobnie jak napar z suszonych owoców – nie jest to dla ciężarnych groźne i nie powoduje skurczy macicy prowadzących do porodu czy poronienia.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/warzywa-dla-kobiety-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.