Dieta przy WZJG, mikroskopowym zapaleniu jelit oraz nietolerancji glutenu i laktozy

witam serdecznie,zdiagnozowano u mnie WZJG oraz Mikroskopowe zapalenie jelit limfocytarne, nie bardzo wiem jaką dietę zastosować w takiej chorobie ,aby nie popełniać błędów żywieniowych, dodatkowo mam nietolerancję glutenu i laktozy.Prosze o pomoc Jadwiga

Magdalena StusiĹska

W okresach bez zaostrzeń w zasadzie nie ma ograniczeń dietetycznych- poza eliminacją glutenu i laktozy. Dieta na pewno powinna być odpowiednio kaloryczna, aby pokryć codzienne zapotrzebowanie, bogata w owoce, warzywa i witaminy. Szczegółowych zaleceń w Pani wypadku należy dowiedzieć się od lekarza prowadzącego.