Dlaczego kłuje mnie serce, boję się, że umrę i boję się chodzić do szkoły?

Mam 13 lat, potrzebuję pomocy - nie wiem co mam zrobić, ciągle kuje mnie serce i czasami nie mogę oddychać, a nawet boli mnie głowa. Do tego boję się, że umrę. Nie mam już do niczego siły, tracę chęć do wszystkiego. Do tego boję się chodzić do szkoły. Proszę o szybką odpowiedzi.

Witam!
Twoje dolegliwości mogą być spowodowane odczuwaniem lęku. Warto, żebyś skorzystała z pomocy specjalisty, ponieważ te problemy mogą narastać i negatywnie wpływać na Twoje samopoczucie i funkcjonowanie.
O problemie należałoby powiedzieć rodzicom, ponieważ jesteś niepełnoletnia i do kontaktu ze specjalistą wymagana jest ich zgoda. Porozmawiaj z mamą lub tatą o tym, co się z Tobą dzieje. Ich wsparcie oraz pomoc specjalisty mogą dać Ci możliwość sprawnego poradzenia sobie z problemem oraz zmniejszenia lub wyeliminowania dolegliwości.

Pozdrawiam