Dlaczego krwawienie trwa już 3 tygodnie?

Witam. Mam 18 lat i mam problem z tym że mój okres trwa już prawie 3 tygodnie i strasznie się o to boje… krwawienie jest obfite, nie współżyje jeszcze ale mój chłopak robi mi dobrze , masuje mi łechtaczkę i wkłada mi paluszki do pochwy oraz nie zażywam tabletek antykoncepcyjnych.. i ciąża wykluczona bo mam normalnie okres wiec pytanie brzmi: dlaczego moja miesiączka trwa już 3 tygodnie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie, która trwa aż 3 tygodnie wymaga natychmiastowej konsultacji ginekologicznej. Wspomina Pani, że krwawienie jest obfite, a utrata zbyt dużej ilości krwi jest niebezpieczna, dlatego proszę niezwłocznie udać się do lekarza lub na szpitalną izbę przyjęć.

Miesiączka nie powinna trwać tak długo. Nie jest to normalnym objawem, dlatego każde krwawienie trwające dłużej niż 10 dni jest wskazaniem do wizyty u ginekologa. Koniecznie musi Panią zbadać lekarz, aby znaleźć przyczynę przedłużającego się krwawienia z dróg rodnych.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-zaczne-od-tego-ze-mam-30-lat-urodzilam-2-dzieci-nigdy-nie-poronilam-mam-zalozona-wladke,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedluzajaca-sie-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedluzajaca-sie-miesiaczka-ze-skrzepami-krwi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.