Dlaczego mam nawracający stan zapalny pochwy i odczuwam ból jajnika z prawej strony?

Witam, jestem 37-letnią kobietą. Od dłuższego czasu pobolewa mnie z prawej jajnik, zazwyczaj jak kończy mi się miesiączka. Byłam u Pani ginekolog, po zbadaniu stwierdziła, iż nie wie dlaczego mnie boli. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Co może być przyczyną tego bólu? Mam jeszcze jedno pytanie, co jest przyczyną nieprawidłowego złuszczania się błony śluzowej szyjki? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyna bólu w prawym podbrzuszu niekoniecznie musi być schorzenie jajnika.
W obszarze tym zlokalizowanych jest wiele struktur anatomicznych, a niektóre o innym umiejscowieniu w przypadku zaburzeń mogą promieniować do tego miejsca. Powodem może być patologia w obrębie przewodu pokarmowego, układu moczowego, układu mięśniowo-szkieletowego.

Wskazane jest wykonanie USG jamy brzusznej, badania ogólnego moczu. Być może warto rozważyć zmianę stosowanych leków antykoncepcyjnych. Proszę porozmawiać także na ten temat ze swoim lekarzem rodzinnym.

Jeżeli chodzi o drugie zagadnienie- zaburzenia o które Pani pyta mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi.

Pozdrawiam