Dlaczego mam silne bóle pomiędzy żebrami?

Dobry wieczór od tygodnia mam okropny ból pomiedzy zebrami w klatce piersiowej od tygodnia biorę leki ale nic nie pomaga lekarz twierdzi ze to nerw miedzy zebrowy. Ale przy dzwiganiu az się zwijam z bólu

Witam. Przyczyną bólu międzyżebrowego mogą być tzw. nerwobóle tak jak rozpoznał Pani lekarz. Wtedy wskazany jest odpoczynek, odciążenie bolącego miejsca (dźwiganie nie jest wskazane) i leki przeciwbólowe + ew. zwiotczające mięśnie. Ulgę często przynoszą ciepłe okłady lub ciepła kąpiel. W razie pojawienia się w tym miejscu pęcherzyków należy udać się do lekarza, ponieważ może być to półpasiec.