Dlaczego miesiączka jeszcze nie przyszła?

Mam problem z okresem niby miałam te wszystkie objawy tkliwej piersi wahaniami mam suchość pochwy gęsty śluz ale go nadal nie ma zawsze był regularnym nie współzylam i trochę się martwię dlaczego go nie ma proszę o pomoc w tym dlaczego tak jest
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opóźnienie okresu może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Wśród nich wyróżnić można: nagłą zmianę diety, silny stres, nadmierny wysiłek fizyczny, a także przyjmowane leki.

Opóźnienie okresu może być oczywiście początkiem ciąży, ale skoro Pani nie współżyła, to wykluczamy tę opcję. Często brak menstruacji wynika z zaburzeń hormonalnych. Jeśli więc okres nie pojawi się pomimo upływu czasu, to proszę umówić się na wizytę u ginekologa.

W międzyczasie zachęcamy do zapoznania z tekstem na ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.