Dlaczego miesiączka się nie pojawiła w terminie?

Witam, ostatnią miesiączkę mialam 2 lutego. Cykle mam 25-28 dniowe. Ostatni raz współżyłam 13-14 luty za każdym razem z zabezpieczeniem prezerwatywą, która nie pękła, nie zsunęła się. Dzisiaj powinnam mieć miesiączkę której brak. Czuje ogromną suchość w pochwie. Wczoraj pokazała się nitka z krwią tak jak zwykle mam przed okresem a dzisiaj nic. Piersi tez przestały mnie boleć. Bardzo się boję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli wszystkie zbliżenia były zabezpieczone prezerwatywą, która nie pękła ani nie zsunęła się, to mało prawdopodobne, aby doszło do zapłodnienia.

Brak miesiączki w terminie nie zawsze oznacza ciążę. W związku z tym, że na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, to miesiączka może spóźniać się z powodu stresu, odchudzania, zmiany klimatu, nadmiernego wysiłku fizycznego czy też z powodu infekcji lub przyjmowanych leków.

Jeśli stresuje się Pani ryzykiem zajścia w ciążę, to okres może spóźniać się również z tego powodu. Sugerujemy poczekać cierpliwie na pojawienie się miesiączki.

W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z artykułem poruszającym tę tematykę:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.