Dlaczego miesiączka jeszcze nie wystąpiła?

Witam. Odstawiłam tabletki po ok 7 latach. W 1 cyklu było widać owulacje (śluz jak białko kurze) okres 25 luty po 38 dniach. Dzisiaj mija 54 dc. I zadnych objaw na zbliżanie się okresu. Testy negatywne (ost. 19 kwietnia). Nie zabezpieczamy się z mężem. Od następnego cyklu będę robić testy owulacyjne, by mieć szanse zajść w ciążę. Co mam zrobić w tym cyklu? Czekać spokojnie na miesiączkę czy zgłosić się do lekarza na wywołanie okresu? Od ponad tygodnia co któryś dzień mam bóle brzucha jak na miesiączkę. Śluz jest od 2 tygodni białawy. Cały czas mam uczucie mokrosci, jakbym dostawała okres. Ogólnie ostatnimi czasy czuje się słabsza. Wiem, że to nie ciąża bo testy są negatywne

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć negatywne testy ciążowe świadczą o braku ciąży, to warto dodatkowo oznaczyć poziom hormonu beta-HCG, który ostatecznie ją wykluczy.

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych bardzo często zdarza się, że miesiączki bywają nieregularne. Jest to naturalna reakcja organizmu na to, że od tej pory nie dostaje już hormonów. Zanim miesiączka ustabilizuje się może minąć nawet pół roku.

W tym momencie może Pani czekać na miesiączkę lub udać się do ginekologa i powiedzieć mu o planach związanych ze staraniami o dziecko. Być może trzeba będzie wykonać badania.

Więcej informacji na temat płodności po odstawieniu tabletek znajdzie Pani w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-po-odstawieniu-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.