Dlaczego miewam te bóle pępka?

Witam, Jestem szczupłym 39 letnim chłopakiem. Kilka razy w tygodniu w domu staram się ćwiczyć jak rowerek, przysiady, skakanka itp. Nic obciążającego. Czasem po krótkich ćwiczeniach czy po dłuższym siedzeniu jak lot samolotem czy spacer po górkach pojawia się dziwny ból w pępku, gdy ten ból występuje to nasila się przy próbie odchylania czy oddawania moczu. Przechodzi po kilku godzinach. Ta dolegliwośc nie pojawia się za każdym razem,tylko czasem. W momencie gdy chce pójść do lekarza rodzinnego to tego bólu już nie ma i nie idę bo jak lekarz ma stwierdzić coś czego już nie ma. Proszę o poradę. Dziękuję.

Witam, wskazana jest terapia wisceralna narządów wewnętrznych, ponieważ może to wynikać z nadmiernego napięcia struktur jamy brzusznej. Ponadto należy się zastanowić nad czynnikami środowiskowym (dieta, styl życia) ponieważ zmiany wyglądu pępka mogą świadczyć o zmianach ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej. Mała dygresja : u kobiet ciężarnych pępek początkowo jest wklęsły, potem staje się płaski, a pod koniec ciąży – wypukły. Podobnie występuje problem u noworodków u których kształt pępka może być inny przez ilości gazów.