Dlaczego miewam te bóle w skroniach?

Witam,od 4 miesięcy odczuwam straszny świdrujący ból w prawej skroni,nie pozwalający normalnie funkcjonować,podczas leżenia przechodzi na czubek głowy,badanie rezonansem wykazało mikro tętniaka,neurolog stwierdził że to nic takiego. Z leków które brałem i nie pomogły to Flunarazinum, Finlepsin (straszny lek). Obecnie biorę 2x1pregabaline sandoz 150 i 3x10mg amitryptyliny na noc. Ból jest jakby wytłumiony ale cały czas boli głowa. Po pregabaline dziwnie się czuję jak pijany ,czy to minie? Po jakim czasie te leki zaczynają być skuteczne? Na ściance nosa porobiły mi się bąble z wodą i krwią. Czy mam się martwić? Czy to samo ustąpi?Po pregabalinie ból się nasila podczas jakiego kolwiek wysiłku.Boję się że w końcu pęknie mi żyła w skroni. Ból jest straszny podczas schylania, kaszlu, kichania.Jak leżę przechodzi na czubek głowy. Cały dzień boli głowa. Pozdrawiam Bogdan.

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Prawidłowym krokiem było wykonanie badania rezonansu magnetycznego głowy. To dość precyzyjna diagnostyka obrazowa, więc raczej nie mogło dojść do żadnej pomyłki lub przeoczenia wszelkiej zmiany. Lekarz prawdopodobnie zaproponował korzystne dla Pana leczenie. Jednakże farmakoterapia nie zawsze daje natychmiastowy efekt, a na pozytywne skutki leczenie często musimy poczekać.

Jeżeli leki, które Pan przyjmuje nie przynoszą obecnie większej korzyści, a samopoczucie po nich nie jest dobre, warto skonsultować się z lekarzem, aby zdecydował o zmianie preparatu lub modyfikacji jego dawkowania.

W przypadku wykrycia mikrotętniaków, główne czynności postępowania to obserwacja i farmakoterapia. W określonym czasie powinno się powtórzyć badanie, aby sprawdzić, czy owa zmiana uległa zmianie. O ewentualnej operacji powinien zadecydować wyłącznie neurochirurg.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została również poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/tetniak-objawy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-w-skroniach-co-oznacza-bol-jednostronny-inne-przyczyny-bolu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.