Dlaczego moja skóra jest żółtawa?

Witam, mam dość nie typowe pytanie. Mianowicie od jakiegoś czasu zauważyłam ze moja skóra zrobiła się bardziej żółta. Mam 21lat , stosuje suplementacje typu witamina B complex, komplet witamin dla kobiet centrum. Magnes b6. Mało tego od 3 tyg zauważyłam nie przerwany katar oraz problem z wzięciem głębokiego odechu. Dzis również pojawiła się krew w katarze. Czy jest to możliwe przez zbyt duza dawkę przyjmowanych witamin ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, suplementacja nie ma wpływu na Pani objawy, zwłaszcza jeśli nie doprowadziła Pani do przedawkowania suplementów. Jednak ani magnez, ani witaminy z grupy B nie powodują zażółcania skóry ani problemów z oddychaniem. Oba problemy nie muszą być również ze sobą związane, ale na pewno wymagają diagnostyki, dlatego sugeruję kontakt z internistą. Żółtawa skóra wynika z gromadzącej się w tkankach bilirubiny i może świadczyć o problemach z wątrobą. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zoltaczka. Z kolei katar i duszności świadczą o infekcji układu oddechowego. Krew w wydzielinie z nosa raczej nie powinna budzić niepokoju – jest skutkiem rozpulchnionej śluzówki i pękających naczynek krwionośnych – wraz z ustępowaniem kataru, dolegliwość ta powinna zniknąć. Warto stosować krople zmniejszające obrzęk śluzówki i dbać o właściwe nawilżenie pomieszczeń, w których Pani przebywa. Jeśli jednak ma Pani problem z zaczerpnięciem oddechu, to jednak warto nie zwlekać z wizytą u lekarza – być może konieczne jest osłuchanie Pani w celu wyeliminowania np. zapalenia dolnych dróg oddechowych. O chorobach dróg oddechowych może Pani poczytać w naszych artykułach, których lista znajduje się pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-drog-oddechowych. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.