Dlaczego moja waga nie może się zmniejszyć?

Mam 24 lata, mam 180cm wzrostu i ważę 68kg. Bardzo przytyłam na początku zeszłego roku kalendarzowego - od 61kg do 69kg (przez kilka miesięcy byłam na diecie pudełkowej 1200kcal i schudłam od 63kg do 61kg, potem z niej zrezygnowałam, zaczęłam normalnie jeść i niestety miałam dużo okazji do imprezowania, gdzie było sporo alkoholu, przekąsek, niezdrowego jedzenia itd). Wtedy w ciągu kilku miesięcy właśnie pojawiło się to dodatkowe 8kg. Od tej pory moja waga waha się koło 67-68kg, bardzo chciałabym wrócić do około 63. 2 miesiące temu odstawiłam zupełnie alkohol, staram się zdrowo odżywiać, chodzę codziennie do pracy piechotą (20 minut marszu w jedną stronę) i co rano ćwiczę 10 minut cardio. Niestety, waga ani drgnie, spada na chwilę do ok. 67 i niżej już nie... Co mogę zmienić, żeby przyspieszyć metabolizm?

Na początek proszę wyliczyć sobie zapotrzebowanie dzienne za pomocą kalkulatorów w sieci (PPM i CPM). A później proszę liczyć kalorie z bezpłatną aplikacją żeby sprawdzić ile w ogóle spożywa Pani kalorii - jeśli masa ciała stoi to po prostu na ten moment nie osiąga Pani deficytu kalorycznego. Potem proszę obciąć kalorie o 15 do 20% maksymalnie (ale nie schodzić poniżej PPM podstawowej przemiany materii). Tygodniowe spadki powinny wynosić nie więcej niż 0,5-1% aktualnej masy ciała (czyli przy 68 kg będzie to 0,34-0,68 kg/tydzień) - to zmniejsza spadki masy mięśniowej podczas redukcji.

Trzeba również zadbać o odpowiednie spożycie białka. Najlepiej byłoby również włączyć lekki trening siłowy.