Dlaczego na USG nie widać ciąży?

Witam, Dziś strasznie się zmartwiłam po wizycie u ginekologa. Ostatnią miesiączkę miałam 06.08.20. Ciągle od owulacji do teraz boli mnie podbrzusze i piersi. Test pozytywny wyszedł 29.08. Beta Hcg robione 01.09 222. Dziś byłam na USG ale lekarz powiedział, że nic nie widać. Na ból podbrzusza dostałam luteinę dopochwową 2 razy dziennie. Tmam powtórzyć betę. Kolejne USG 10. Martwię się, tymi bolami( całe podbrzusze mnie boli nie potrafię określić gdzie najbardziej). Martwię się też, że na usg nic nie widać. Czy to oznacza ciążę pozamaciczna?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe podbrzusza mogą występować zarówno we wczesnej ciąży, jak i na jej dalszych etapach. Zawsze jednak warto konsultować je z lekarzem prowadzącym, który sprawdzi i potwierdzi, czy wszystko jest w porządku.

Brak widocznego zarodka na USG może świadczyć o ciąży pozamacicznej. Nie jest to jednak przesądzone. Być może ciąża nie jest widoczna podczas badania, ponieważ jest młodsza niż wynikałoby to z daty ostatniej miesiączki. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza, a więc powtórzyć badanie beta-HCG oraz wykonać kolejne USG, które zapewne już wszystko wyjaśni.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-brak-widocznej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-widocznej-ciazy-w-5-tygodniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.