Dlaczego nadal wspominam swoją pierwszą miłość?

witam mam problem ktory polega na tym ze mysle o swojej pierwszej milosci z ktora bylam 10lat temu kazde wspomnienie do mnie wracaja i mam dreszcze dlaczego tak jest czemu po tylu latach dalej o nim mysle?

Warto także porozmawiać z bliskimi, jak oni poradzili sobie z emocjami, które nie miały szansy na realizacje lub z rozstaniami. Dopiero, kiedy "domknie" Pani tamta relacje, będzie Pani mogła prawdziwie i bez obciążeń otworzyć się na nową.

Dzień dobry. Zwykle "uciekamy" w przeszłość dlatego, że teraźniejszość nie jest wystarczająco satysfakcjonująca. Nie ma w tym nic złego jeżeli taki sposób pozwala nam np. poprawić sobie nastrój przyjemnym wspomnieniem. Jednak gdy towarzyszy temu tęsknota powodująca cierpienie, zastanowiłabym się czy nie warto spojrzeć na swoje obecne życie pod kątem analizy. Może obecnie przezywa Pani jakieś trudności i pomocne byłoby wsparcie psychologa, by zaprowadzić zmiany. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z kimś bliskim lub psychologiem, zastanowić się dlaczego wciąż myśli Pani o przeszłości. Co było wyjątkowego w tym związku że wciąż powracają do Pani wspomnienia. Jakie emocje wywołują te wspomnienia. Być może jest to ważna informacja o Pani potrzebach, które w tej chwili nie są zaspokojone, być może jest to kwestia ucieczki przed tym co dziś Panią niepokoi. Pozdrawiam serdecznie