Dlaczego nie mam okresu? Proszę o pomoc.

Witam. Mam 22 lata i mam problem - jakoś dziwnie boli mnie brzuch, raczej mnie w nim kłuje, a okresu nie mam od miesiąca i nie wiem co mam robić - proszę o pomoc.

Witam!

Ponieważ Pani dolegliwości są mało specyficzne, trudno postawić jednoznaczną diagnozę.

Po pierwsze powinna Pani wykonać test ciążowy. Jeżeli będzie negatywny, należy poszukać innych przyczyn dolegliwości. W tym celu powinna Pani udać się do lekarza ginekologa. Po dokładnym zebraniu wywiadu i przeprowadzenia badania ginekologicznego będzie mógł rozpocząć odpowiednią diagnostykę. W tym wieku najczęstszą przyczyną zaburzeń miesiączkowania są zaburzenia hormonalne.