Brak okresu w przewidywanym terminie - co robić?

Witam. Mój problem polega na tym, iż nie występuje u mnie okres. W poprzednim miesiącu miałam 2-dniowy okres i przez cały następny miesiąc nie współżyłam. Wczoraj powinnam dostać okres i nic. Zrobiłam badanie krwi po 3 tygodniach od ostatniego współżycia, które miało miejsce 2 sierpnia. Dodam, że z zabezpieczeniem. Bardzo proszę o pomoc. Bardzo mnie to martwi. Dzisiaj robiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niewątpliwie pierwszym podejrzeniem zaniku miesiączki jest ewentualna ciąża. Jeżeli jednak wykonała Pani test ciążowy z krwi, który dał wynik negatywny, to ciążę możemy wykluczyć.

Niestety bez badania ginekologicznego, ani możliwości zlecenia Pani badań hormonalnych niemożliwe jest ustalenie przyczyny zaburzeń miesiączkowania.

Do najczęstszych przyczyn zaniku miesiączki zaliczają się zaburzenia hormonalne. Czy zaobserwowała Pani u siebie plamienia, pojawienie się włosków w miejscach typowych dla owłosienia typu męskiego, ewentualny wyciek z brodawki czy inne dolegliwości? Jeśli tak, to koniecznie powinna Pani zgłosić ich występowania swojemu ginekologowi.

Ważne jest również przyjrzenie się swojej diecie. Jeśli w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy rozpoczęła Pani dietę restrykcyjną, to właśnie w niej można upatrywać zaniku miesiączki.

Podsumowując, w obecnej sytuacji powinna się Pani zgłosić do ginekologa, który przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad i dokładnie zbada. Dopiero w trakcie wizyty będzie można wysunąć pierwsze podejrzenia przyczyny problemu.

Pozdrawiam