Dlaczego po miesiączce dostałam to plamienie?

dwa dni po skończonej miesiączce dostałam plamienia delikatną krew na początku delikatnie zabrudzone a na wieczór nie leci tylko jest w środku czy to jest cos poważnego? .Okres dostaje co 21 dni a wizyte u mojego ginekologa mam dopiero na grudzień . CZY jest możliwie że zmiana diety i wzrost aktywność się do tego mógł przyczynić? Dwa lata temu miałam torbiela na jajniku który sam się wchłoną , czy to możliwe że znów torbiele? proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 32 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

plamienia po zakończeniu miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Często są spowodowane zmianami hormonalnymi, urazami, infekcjami lub innymi czynnikami. Delikatne plamienia mogą czasami występować jako efekt zmiany diety lub wzrostu aktywności fizycznej, ale nie jest to typowe. Może to też być pozostałość po miesiączce.

Co do torbieli, to one również mogą powodować plamienia. Niestety bez odpowiedniego badania ginekologicznego, nie można potwierdzić ich obecności. Należy także zaznaczyć, że torbiele dużych rozmiarów powodują również inne objawy, takie jak bóle brzucha, wymioty, gorączkę, czy słabe samopoczucie.

W obecnym stanie proszę się nie niepokoić, ponieważ przyczyna plamienia może być błaha. Zalecamy na spokojnie udać się do ginekologa, który wykona potrzebne badania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.