Dlaczego po porodzie miewam częste biegunki?

Witam. Jestem 2,5 miesiąca po porodzie siłami natury od 1,5 miesiąca miewam częste biegunki zazwyczaj jak zjem cos tłustego, ciężko strawnego czy pikantnego. Gdy stosuję dietę lekkostrawną nie ma żadnych dolegliwości. Nie raz zdarzy mi się przez przypadek zjeść cos, co zaszkodzi, wtedy cierpię na ból brzucha i w rezultacie kończy się biegunką. Po toalecie zazwyczaj ból ustaje. Toaleta czasem kilkukrotna pod rząd. Nie wiem w czym może byc problem a jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza że do godziny 15:00 przebywam sama z 2,5 miesiecznym dzieckiem. Dodam, że często przed i po biegunkach słychać jak pracują jelita. Proszę o pomoc lub jakieś wytłumaczenie, w czym może być problem? Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Niestety bez wizyty lekarskiej się nie obędzie. Sugeruję skonsultowanie problemu z lekarzem rodzinnym, który zleci wykonanie odpowiednich badań i zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!