Dlaczego tak się dzieje, że płód źle się rozwija?

Witam!
Mam prawie 18 lat (za 2 miesiące). Ostatnią miesiączkę miałam 15 sierpnia. Ostatnio poszłam na pierwsze USG. Lekarz powiedział, że płód wygląda na 6 tydzień, dlaczego? Skoro ostatnią miesiączkę miałam 15 sierpnia, wychodzi więc, że powinnam być w 9 tygodniu.
Parę dni temu wystąpiło u mnie plamienie. Trwa już 4 dzień, boję się, ponieważ lekarz mówił, że płód źle się rozwija. Grozi mi poronienie? A jeśli nie poronienie i dotrzymam ciążę, to czy moje dziecko może mieć jakieś wady? Może być chore, albo coś tego typu? Dlaczego tak się dzieje, że płód źle się rozwija?
Dlaczego akurat na mnie wypadło?:(

Witam serdecznie!
Proszę nie zakładać najgorszego. W pierwszej kolejności powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza. Plamienia faktycznie mogą sugerować poronienie, ale nie jest to jedyna przyczyna. Być może ma Pani niedobór progesteronu, który wystarczy suplementować.
O rozwoju dziecka wolałabym się nie wypowiadać. Takie opinie może wystawić jedynie lekarz prowadzący. Podstawowe badania rozwoju płodu będzie miała Pani wykonywane pod koniec pierwszego trymestru.
Pozdrawiam