Czy płód wolno rośnie?

Witam.
Mam pytanie ostatnia miesiączkę miałam 13 sierpnia według niej powinnam być teraz w 28 tygodniu ciąży, lekarz zaś na usg stwierdził ze dziecko jest 2 tygodnie za małe. Po paru wizytach stwierdził, że najwyraźniej tak musi być. Później zaś stwierdził, że dziecko ma nierówny rytm serca i wysłał mnie na echokardiogram z którego wyszło, że z serduszkiem wszystko jest ok, a teraz za to wymyślił sobie, że dziecko przez ostatnie 4 tygodnie bardzo mało urosło i dał mi skierowanie do poradni patologii ciąży. Serduszko maleństwa bije prawidłowo. Według usg wszystkie narządy się rozwijają prawidłowo.

Ruchy dziecka czuje nie wiem co mam o tym wszystkim sadzić, do tej pory miałam zrobione już chyba z 6 czy 7 badan usg mimo, że to jest za dużo to nie wiem w dalszym ciągu ile dziecko ma długości. Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co już mam zrobić czy zmienić lekarza czy po prostu nie reagować na jego jakiekolwiek słowa kierowane w moja stronę.

Witam serdecznie!
Do określenia rozwoju płodu niezbędna jest analiza wszystkich wyników badań, najlepiej od początku ciąży. Wiek ciąży obliczany wg daty ostatniej miesiączki rzadko pokrywa się z wiekiem obliczonym na podstawie badania USG. Warto by było porównać badania z pierwszego i drugiego trymestru. Możliwe jest bowiem, że do poczęcia doszło później niż wynikałoby to z daty ostatniego krwawienia.
Jeżeli ma Pani wątpliwości do kompetencji lekarza prowadzącego zawsze może Pani udać się na konsultację do innego specjalisty. Uważam jednak, że warto wykorzystać skierowanie do poradni patologii ciąży, gdyż tam będzie miała Pani najlepszą opiekę, gdyż to właśnie tu pracują najlepsi specjaliści. Jeżeli oni nie zauważą niczego niepokojącego będzie miała Pani pewność, że z maluszkiem nie dzieje się nic niepokojącego.
Pozdrawiam.