Dlaczego zakazane jest opalanie przy żylakach?

Witam,czemu mam zrezygnować z solarium mając niewielkie żylaki?to czymś grozi?a zwykłe opalanie się np.na plaży też szkodzi?a długie spacery też odpadają?bo po nich również odczuwam silny ból nóg mimo swojego wieku...

Problemy żylne kończyn dolnych są przeciwwskazaniem do rozgrzewania nóg czyli opalania. UV uszkadza kolagen w naczyniach i powoduje poszerzanie żył. Długie spacery w przypadku niewydolności żylnej kończyn dolnych są bardzo wskazane, pomagają w przepływie krwi żylnej. Jeśli dolegliwości bólowe występują w kończynach dolnych po długim spacerze na pewno nie są związane z problemami żylnymi (stawy, kości, kręgosłup.