Długotrwała biegunka i płyn o jasnej barwie uchodzący z odbytu

Witam Mam problem w ostatnich 3 miesiącach mam biegunkę 4 stolce dziennie są one barwy jasnej, raz zauważyłem krew, tylko raz, teraz oprócz uporczywej biegunki zauważyłem jakiś dziwny płyn, o takim jakimś specyficznym zapachu, ma barwę jasną. nie wiem co zrobić kolonoskopię dopiero mam za miesiąc, czym to może być spowodowane, na co mogę być chory, proszę o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie można jednoznacznie określić przyczyny dolegliwości bez badań dodatkowych. Biegunka może być spowodowana chorobą zapalną jelit, przyjmowanymi lekami, stosowaną dietą lub być objawem infekcji przewodu pokarmowego. Czy wykonane zostały badania bakteriologiczne kału?