Dodatkowa dawka żelaza dla 4-tygodniowego wcześniaka

Jestem mama 4 tygodniowego wczesniaka, obecnie jest na mieszance NAN 1, wyniki morfologi w normie, lekarz zalecił stosowanie dodatkowo żelaza, czy jest ono potrzebne? czy dziecko nie bedzie mialo zaparć przez dodatkowa dawkę zelaza? mamy stosować aciferol start 1x1

Piotr Pilarski

Czy na pewno wyniki są prawidłowe? Może niektóre wyniki są blisko dolnej granicy normy. Proszę zapytać się o to lekarza zalecającego suplementację. Nie mogę się wypowiedzieć bez zbadania czy takie postępowanie jest właściwe.

Pozdrawiam.