Dostałam okres w trakcie przyjmowania doustnej antykoncepcji. Czy ochrona została zachowana?

Witam. Od 5 miesięcy biorę tabletki. Ostatnio miałam problemy z brzuchem i podano mi kroplówki z lekami przeciwbólowymi, bardzo mocnymi (przed nimi wykonano badanie i wykluczono ciążę). Po 3 dniach dostałam okres (normalny , bardzo mocny) mimo, że byłam w połowie brania opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki biorę dalej, aż do dokończenia opakowania (nie odstawiłam mimo, że dostałam okres). Czy dobrze zrobiłam? Czy nie muszę się martwić o to, że będę w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Opis jest zbyt skąpy, by udzielić odpowiedzi na postawione przez Panią pytania. Proponuję udać się do ginekologa z kartą informacyjną, którą otrzymała Pani podczas pobytu w szpitalu.