Przyjmuję Y**** i nie dostałam okresu

Witam. Mam 19 lat i od 5ciu miesięcy przyjmuję lek Y**, jest to schemat 24+4. Zawsze dostawałam okres podczas przyjmowania drugiej białej tabletki z odstawienia albo trzeciej. Wczoraj zażyłam czwartą a okresu nadal nie ma. Czy mam zacząć nowe opakowanie? Tabletki zażywam codziennie i o żadnej nie zapomniałam. Dodam też że nigdy nie kochałam się bez prezerwatywy i jeszcze zażywam tabletki, chyba ciąża jest niemożliwa? Tydzień temu chłopak wszedł we mnie bez prezerwatywy, ale to trwało 5 sekund i nie skończył we mnie, no i przecież zażywam tabletki. Bardzo proszę o pomoc, bo boli mnie jajnik tak jakbym miała dostać okres i jakby nie mógł on się wydostać, nie wiem czy mam dzisiaj zacząć nowe opakowanie?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

możliwe jest że wyściółka macicy nie pogrubiła się wystarczająco i nie uległa złuszczeniu, dlatego brak jest krwawienia. Warto jednak przed rozpoczęciem kolejnego opakowania wykluczyć ciążę, poprzez test ciążowy lub wizytę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!