Drętwienia po urazie głowy - czy to minie?

Drętwienia po urazie głowy. Witam, Półtora miesiąca temu miałem poważny uraz głowy. Upadłem na twarde podłoże co skutkowało pękniętą czaszką i stłuczeniem lewego płata czołowego z niewielkim obszarem krwotocznym. W szpitalu spędziłem 3 tygodnie, gdzie obserwowano mój stan zdrowia.Po trzeciej tomografii kontrolnej, stwierdzono zmniejszenie się obszaru krwotocznego, wchłanianie się go. Zostałem wypisany ze szpitala. Około 2tyg temu zacząłem odczuwać lekkie mrowienie lewego policzka w okolicach oka, przypominające uczucie piasku pod powieką, do tego lekkie mrowienie jakby niedowład prawej dłoni. Za miesiąc będę miał kolejną tomografie kontrolną. Nie odczuwam żadnych bólów głowy, lecz martwią mnie te lekkie niedowłady.Byłem u jednego neurologa, niestety nic konkretnego się nie dowiedziałem. Moje pytanie czy to normalne i najważniejsze czy to przejdzie samoistnie. Czy jest konieczne jakieś leczenie jeśli tak to jakie. Dziekuję z góry za pomoc

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W związku z niezakończonym procesem gojenia się tych ran mogą występować czasowe niedowłady, mrowienia. Gdyby te dolegliwości utrzymywały się jeszcze przez 6 tygodni to radziłbym udać się na konsultację neurologiczną. Pozdrawiam.