Drętwienie palców dłoni a podejrzenie zespołu cieśni nadgarstka

Witam! Moja babcia ma 92 lata. Ostatnio dokucza jej pewien problem. Drętwieją jej palce u dłoni, czuje mrowienie i jakby szpilki ktoś jej wkłuwał w palce, strasznie ją to boli. Byliśmy u neurologa i zalecił jej Aescin w tabletkach, Biotroopil i Milgamma N zastrzyki domięśniowe z wit. B6, B1, B12. No i babcia dostała te 10 zastrzyków i nic nie pomaga. Babcia ma obustronne zwyrodnienie ramion już od bardzo dawna. Wszystkie wyżej wymienione objawy są w obu dłoniach. Nie wiemy co mamy teraz zrobić - znów udać się do neurologa? Czy do innego lekarza? Co te objawy mogą oznaczać?

Takie objawy mogą oznaczać wynik zmian zwyrodnieniowych w zakresie odcinka szyjnego kręgosłupa lub zespół cieśni nadgarstka. Na początku celem diagnostyki należałoby wykonać RTG odcinka szyjnego kręgosłupa. Jeśli zmiany się potwierdzą w kręgosłupie ponowna konsultacja z neurologiem, ewentualna zmiana leków, rehabilitacja. Jeśli zmiany w kręgosłupie nie zostaną potwierdzone to radziłbym jeszcze skonsultować się z ortopedą (podejrzenie zespołu cieśni nadgarstków).