Drobna wysypka po wizycie na basenie i w saunach

Wczoraj po raz pierwszy od dawna byłam na basenie, gdzie spędziłam ok. 6 godzin. Po raz pierwszy byłam też w 3 saunach, po ok. 10 minut (z ochładzaniem i przerwami pomiędzy), po powrocie do domu nie użyłam balsamu. Mam na szyi i tułowiu bardzo wrażliwą skórę, jednak bez większych problemów. Dzisiaj rano zauważyłam na połowie szyi drobną wysypkę. Po całym dniu nie zmniejszyła się, a nawet nieco powiększyła i zaczęła nieco swędzieć. Czy powinnam iść do lekarza, czy podrażnienie zejdzie samo?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana wysypka najpewniej jest wynikiem podrażnienia lub reakcji alergicznej. Sugeruję wizytę u lekarza POZ, który wdroży właściwe leczenie. Do tego czasu proszę spróbować natłuścić skórę oraz wypić wapno.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.