Drżenie rąk i brody przy zmęczeniu oraz logicznej rozmowy

Witam, mam mamę, która choruje już od 10 lat, na niepotwierdzoną jeszcze chorobę Parkinsona, leczy ją lekarz z Lublina ale nie wiedzą co jej jest. objawy jakie występują to drżenie rąk i brody przy zmęczeniu,czasami drżenie nóg, brak logicznej rozmowy z drżeniem głosu, podkurcz palców u stóp, tzw lodowa ściana i bardzo szybki spadek masy ciała z 80 do 47kg mimo apetytu.Muszę powiedzieć że przez całe życie znęcał się psychicznie nad nią mąż i kierowniczka w pracy,podejrzewam głęboką depresję

Bardzo niepokojący jest ten dramatyczny spadek masy ciała.Jeśli towarzyszy temu obniżony nastrój ,wycofanie z życia, często wzmożona senność trzeba się udać do psychiatry-nie czekać.
Rozumiem ,że wykluczono inne somatyczne problemy mogące dać tak znaczna utratę wagi ,a jeśli nie to koniecznie w pierwszym rzezie należy udać się do lekarza rodzinnego.
oczywiście problem choroby Parkinsona nadal prowadzi specjalista neurolog.

Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Rozumiem, że Pani/a Mama jest na etapie diagnozowania.

Rozumiem też Panią/a poczucie bezradności, kiedy nie ma jasności co do diagnozy..,

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy mojego rozumienia sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się Pani/n i Pani/na Mama.

Tak myślę, że w jakimś stopniu pomocna byłaby suplementacja Pani/a Mamy przede wszystkim czynnym biologicznie magnezem, witaminą B 6, B 1, B 2, witaminą B 12, kwasem foliowym i oczywiście witaminą D 3 (po skonsultowaniu z lekarzem).

Chcę Pani/u powiedzieć, że jeśli są duże niedobory magnezu w organizmie, to organizm zaczyna mieć objawy depresji...

Życzę Pani/u tylko dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej