Duszności w ciąży

Witam, mam 26 lat i obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży. Moje pytanie odnosi się do duszności w ciąży. Codziennie dokuczają mi duszności w ciąży, szczególnie rano. Później staram się nie zwracać na to uwagi i zapomnieć. Czy duszności w ciąży są normalne? Dodam, iż przyjmuję żelazo oraz magnez, ponieważ zauważano u mnie skracanie się szyjki macicy. Czy duszności w ciąży mogą wynikać z przyjmowania tych suplementów, czy to przez ucisk brzucha? Powinnam pojsc do lekarza i to sprawdzic? A może duszności w ciąży są normalne, tak samo jak zadyszka? Będę wdzieczna za sugestie i rady co może być przyczyną duszności w ciąży i co powinnam zrobić z tym tematem. Poza magnezem i żelazem nie biorę nic innego, co mogloby powodować duszności w ciąży. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, może to być związane z zmniejszeniem się powierzchni czynnej płuc w wyniku uniesienia przepony, jednakże jeżeli takie objawy się będą nasilać zalecam jak najszybszą wizytę u lekarza. Pozdrawiam