Duszności w klatce piersiowej

Poniżej opis mojego niepokoju: Otóż od jakiegoś czasu występuje u mnie dziwny stan. W nocy się nagle budzę, pełna niepokoju. Dusi mnie w klatce piersiowej, w przełyku odczuwam wielką gulę, cała się trzęsę wewnątrz i niezwykle szybko bije mi serce. Temu wszystkiemu towarzyszy lęk, że coś mi się za chwilę stanie, napływają mi łzy do oczu. Nie mogę już później zasnąć, nawet jeśli po jakimś czasie to uczucie mija. Dodatkowo, raz na jakiś czas występuje u mnie coś takiego, jakbym miała trzeci puls. Serce bije mi tak nieregularnie: raz, przerwa i raz i dwa. Przepraszam za moje niezbyt trafne określania, ale tak to mniej więcej wygląda:(. Jestem pełna niepokoju i zwyczajnie się wystraszyłam. Prośba o wsparcie i jakaś wskazówkę, czy to jest normalne? Pozdrawiam, Marlena Ł.

Witam!

Biorąc pod uwagę opis Pani dolegliwości można stwierdzić, że problem ma podłoże psychiczne, a dokładniej wydaje się, że problemem są zaburzenia lękowe. Wszystkie objawy są spowodowane nadmiernym napięciem nerwowym i nie sugerują choroby somatycznej. Także niemiarowość pracy serca może mieć podłoże nerwowe. Optymalnym postępowaniem jest zastosowanie leczenie przeciwlękowego i uspokajającego. Na początku warto zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zbadania Pani oraz wykonania badania EKG. Na początku warto zastosować preparaty ziołowe dostępne bez recepty. Jeśli okażą się nieskuteczne to konieczna będzie wizyta u psychiatry i zastosowanie silniejszych leków. Skuteczne leczenie przeciwlękowe i uspokajające może przynieść zmniejszenie, a nawet całkowite ustąpienie dolegliwości oraz znaczną poprawę jakości życia. Z tego względu proponuję jak najszybciej zgłosić się do lekarza rodzinnego oraz ewentualnie do psychiatry. Zwlekanie z rozpoczęciem leczenia przyniesie niepotrzebne cierpienie, którego można uniknąć. Pozdrawiam serdecznie!

Witam Pani Marleno,
objawy wskazują na zaburzenia lękowe, jednak wcześniej zalecałabym konsultację kardiologiczną, w celu wykluczenia chorób serca.
Jeśli będzie Pani pewna, że to zaburzenie lękowe, to wskazana jest farmakoterapia (lekarz psychiatra) i równolegle psychoterapia, to pozwoli Pani lepiej funkcjonować.

Pozdrawiam serdecznie