Dyskopatia odcinka szyjnego kręgosłupa (od C4 do C6) wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi
Witam Mam zdiagnozowaną dyskopatię odcinka szyjnego kręgosłupa (od C4 do C6) wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi. Jestem pod opieką neurologa. W tej chwili czekam na wykonanie rezonansu magnetycznego. Biorę mydocalm forte, aspicam (zamiennie z ketonalem duo 150mg). Co jakiś czas pojawia mi się silny ból głowy łacznie z bólem jednego oka(nie jest to zawsze to samo oko). Przy bolu tym nie pomaga nawet ketonal. Czy moze mieć to związek ze zmiami w kręgosłupie?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon