Dyskretne wypuklenie tylnych brzegów krążków m-k w odcinku C2-C5

Witam proszę o wyjaśnienie rezonansu m. Dyskretne wypuklenie tylnych brzegów krążków m-k w odcinku C2-C5.Niewielka tylna wypuklina obniżonego kr. m-kC5/C6wypuklenie kr. m-kC6/C7orazdrobn tylna centralna protruzja jądra miażdżystego kr.m-k TH11/TH12 i na poziomie L5\S1 niewielka tylna centralno-lewostronna przepuklina jądra miażdżystego oraz zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze stawów m-k prowadzą do wyraźnego ucisku i zwęrzenia worka oponowego i niewielkiego przewężenia otworów z obrzękiem szpiku

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii oraz o zmianach zwyrodnieniowych. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.