Dziecięce porażenie mózgowe a ćwiczenia na siłowni lub fitnessclubie

Mam 18 lat, mam Mózgowe Porażenie Dziecięce w stopniu znacznym (10-N), poruszam się przy pomocy kuli (w domu chodzę bez niej), chciałbym schudnąć i w tym celu chodzić na siłownię / do fitnessclubu czy mogę i jakie ćwiczenia mogę tam wykonywać ? Proszę o pomoc

Witam serdecznie,

bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie bez badania i konsultacji lekarskiej. Mózgowe porażenie dziecięce jest chorobą bardzo zróżnicowaną i u każdego pacjenta jej obraz jest inny, a charakter wykonywanej aktywności zależy np. od wielkości spastyki czy kompensacji. Może lepszym rozwiązaniem będzie pływanie? Zachęcam Pana do działania wielopoziomowego polegającego na aktywności fizycznej oraz analizie i ewentualnej modyfikacji sposobu żywienia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam!
Najlepiej jak będzie Pan ćwiczył pod kontrolą fizjoterapeuty, ponieważ niektóre ćwiczenia mogą Panu zaszkodzić, ćwiczenia powinny być dobrane indywidualnie.
Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, ćwiczenia powinny być dobrane przez rehabilitanta, na uczęszczanie na siłownię lekarz powinien wyrazić zgodę. Warto również zastosować niskokaloryczną dietę. Pozdrawiam

Witam, odnośnie ćwiczeń proszę się skonsultować z rehabilitantem, to będzie najbardziej kompetentna osoba aby udzielić Panu wskazówek,

pozdrawiam