Echo kamienia w nerce w wyniku USG jamy brzusznej

Witam serdecznie. Mam 50 lat, 15l at temu miałam laparoskopię woreczka. Parę dni temu USG jamy brzusznej wykazało w nerce lewej echo kamienia średnicy 6 mm (wcześniej nie miałam w nerkach złogów). Urolog przepisał NefroTabs 1-0-1 ROWAtinex 1-1-1 NO-SPA40 1-1-1 ( 21 dni z Plyny2,5l /dzień). Czy są jeszcze inne metody na pozbycie się tego echa kamienia? Jadę do sanatorium. Doktor wspomniał ze dla tego mam brać NO-SPE ponieważ przy wydalaniu będzie duży ból właśnie z powodu echa kamienia. Nie chciałabym sobie ani tez innym robić problemu dla tego bardzo proszę o pomoc. W jaki sposób mogę poradzić sobie z echem kamienia? Czy mogę zrobić coś jeszcze niż tylko przyjmowanie tych leków? Może są jakieś domowe sposoby na echo kamienia? W jakim stadium konieczna jest operacja na echo kamienia? Czy taki zabieg może powodować jakieś niechciane komplikacje? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje w sprawie. Pozdrawiam.

Lek. Artur Jeliński Urolog

Kamienie tego typu mozna poddac zabiegowi ESWL nalezy pamietac ze kamienie nerkowe niezawsze ulegaja rozkruszaniu ewntualne wydalenie moze przebiegac z dolegliowsciami bolowymi czasmi z dodatkowymi zabiiegami no cewkowanie moczowodu albo zabiegu URS(kruszenie w moczowodzie ) nastepst kruszenia nie da sie przewidzie wczesniej .