Fobia związana z cukrem

hej. mam 30 lat. Kiedyś byłam "normalna" to znaczy piekłam placki , jadłam watę cukrową,a od jakiegos czasu mam fobie na cukier. Boje sie go dotykac, nie mam go w domu(schowałam bo przestałam używać), jak cos białego widze na ulicy-boje się ze to on i ze sie bede kleić. omijam jak tylko mogę. kapię si e długo.Gdziekolwiek jestem i go widze uciekam. siadam z dala od Niego. nie wiem skąd to się u mnie wzięło, ale wszytsko nasilało sie stopniowo.

Fobia, która do tego stopnia komplikuje życie ( a także powoduje natręctwa np związane z myciem) powinna być skonsultowana i leczona przez specjalistę. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa, psychoterapeuty.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który wyłącznie w kontakcie osobistym może ocenić czy to co Pani określa mianem fobii rzeczywiście nią jest.
Lekarz po zbadaniu zaproponuje Pani odpowiednią metodę / formę leczenia - tj.farmakoterapia i/lub psychoterapia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.